Jak se připravit na fotografování02

V našem ateliéru máme pro focení připraveny různé rekvizity, kloboučky, boa, šály, šátky, kravaty, vějíře, šperky, plyšáky, oblečení, boty, klobouky, čepice ... a spoustu dalších věcí.
Každá žena či muž, který jde na focení má ve své skříni tzv. šperky v oblečení. Proto doporučujeme nespoléhat se pouze na vybavení ateliéru, ale připravit si věci na focení sebou. Doporučujeme projít vaši šatní skříň a vybrat si, v čem se budete chtít fotit vzhledem k výběru stylu focení, tj. nutné předem promyslet.

Jak připravit sebe na focení:

 1.    Pořádně si odpočinout a dostatečně se vyspat – pleť bude odpočatější.
 2.    Den předem pijte hodně tekutin, nejlépe minerální vodu.
 3.    Omezte kořeněná jídla, vynechte alkohol, kouření a pokud možno stres. Snížíte tím možnost vzniku akné a pupínků.
 4.    NEZAPOMEŇTE, že jakýkoliv zásah do pleti či pokožky způsobuje ZARUDNUTÍ. Den před focením či v den focení se rozhodně vyhněte, propichování či mačkání jakýchkoliv pupínků, strhávání stroupků či trhání chloupků.
 5.    Vynechte solárium a opalování, červená nebo spálená pokožka nevypadá na fotkách dobře.
 6.    Nezapomeňte na pedikúru a manikúru, okousané nehty vypadají minimálně legračně.
 7.    Umyjte si vlasy den před focením, ne až těsně před ním, budou se lépe upravovat.
 8.    Jelikož je součástí focení vizážistka, doporučujeme přijít nenalíčená.
 9.    Pokud máte nějakou konkrétní představu, nebojte se ji napsat či zaslat obrázek nebo odkaz.

Jaké oblečení si připravit:IIC 0509 2

 1.    Oblečení, ve kterém se budete chtít fotit, by mělo být vyžehlené, zbavené případných chloupků od zvířat nebo žmolků, aby vypadalo jako nové. Přenášejte ho na ramínkách v ochranném pouzdru, při nemačkavém materiálu úhledně sbaleno v kufru nebo tašce.
 2.    Doplňky - šperky, hodinky. Vybírejte doplňky pocitově, které máte rádi, nálada či nadšení se projeví při focení. Pozor na škrábance či vypadlé kamínky.
 3.    Spony u mužů na kravatě popřípadě pásky. Uvědomte si, že pokud je pravidelně nosíte, mohou být poškrábány, proto doporučujeme zkontrolovat.
 4.    Boty – řádně umyté (pokud je třeba), nalakované, pozor na sešlapaný podpatek. Doporučujeme vysoký podpatek u žen, formuje postavu a vypadá nejen na výsledné fotografii lépe.
 5.    Úprava nehtů před focením – u umělých nehtů zkontrolujte, zda již neodrůstají. Pozor na vypadlé kamínky či porušený lak, aby nehet vypadal uceleně a elegantně. Doporučujeme spíše decentní úpravu, která působí nadčasově. U vlastních lakovaných nehtů pozor na odlupování.
 6.    Zkontrolujte průhlednost Vámi zvoleného oblečení na focení, popřípadě pozor na vylézající ramínka – pokud to není vyloženě střih či záměr při focení.
 7.    Pokud plánujete jakékoliv trochu odhalené fotografie, tak se ujistěte, že na focení jdete ve volnějším a měkkém spodním prádle. Otlačeniny z těsného prádla mizí občas i několik hodin.
 8.    Určitě uvítáte župánek u převlékání, není však nutností

 

Tipy a trikyIIC 2849

 •    Spodní prádlo nejrůznější barev – bílé, černé, béžové, doporučujeme i ostatní barvy jako pudrová, starorůžová, červená … Dle chuti a záměru focení
 •    Pokud máte fotky pro přítele - vezměte JEHO kopačky, košile, mikinu, kravatu, moto helmu a rukavice či jiné věci co má rád ;)
 •    Jednoduchá tílka, trička bez nápisů, nejlépe jednobarevné a hlavně jednoduchý střih
 •    Různé tuniky, košile, košilky, šátky apod. vypadají zajímavě
 •    Kraťásky, kalhoty, džíny, roztrhané džíny, ležérní kalhoty, kostýmky, sukně popřípadě přiléhavé sukně zdůrazňující tvar postavy

Společně se pak vše kombinuje s věcmi z ateliéru, neobsahuje však všechny věci ve všech velikostech, proto Vaši přípravu nepodceňujte. Je lepší vzít více věcí a vše pak zkombinovat ;)

VŠECHNY RADY BERTE JAKO DOPORUČENÍ PRO CO NEJLEPŠÍ FOTOGRAFIE

Do základní retuše nepatří: OPRAVA NEHTŮ, ZMĚNA BARVY VLASŮ, RETUŠ ŠKRÁBANCŮ (hodinky, šperky, spony, …), OPRAVA OBLEČENÍ